18.07-25.07.2023 Pielgrzymka do Włoch – Toskania i Umbria

ZIEMIA ŚWIĘTYCH I MISTYKÓW…

TERMIN: 18.07-25.07.2023 (8 DNI)

PROGRAM BEZ NOCNYCH PRZEJAZDÓWCENA: 1090 zł + 430 euro / os. (grupa min. 49 os.)

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE POŁĄCZONE Z ZAPISAMI

W ŚRODĘ 18.01.2023 – W SALCE POD KOŚCIOŁEM godz. 18.50 /po mszy/,

Pielgrzymka do Włoch

Już dziś można zapisać się i pobrać formularze zgłoszeniowe w kancelarii lub u ks. Grzegorza tel. 513 766 678

W PROGRAMIE: BOLONIA (św. Dominik), – CASCIA (św. Rita) – ASYŻ (św. Franciszek i św. Klara) – LUKKA (Św. Gemma) – PIZA – SIENA (św. Katarzyna) – SAN GIMINIANO – MONTALCINO – MONTEPULCIANO – PIENZA – MONTECATINI TERME – MARIA WORTH – SANKT ADRA

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM:

DZIEŃ 1 18.07.2023 /wtorek/ PRZEJAZD z dłuższym postojem nad malowniczym JEZIOREM WORTHER

Zbiórka we wczesnych godzinach porannych. Przejazd przez Czechy i Austrię Po drodze msza święta w zabytkowym kościele MARIA WORTH nad malowniczym Jeziorem Worther w otoczeniu alpejskich krajobrazów Karyntii. Obiadokolacja i nocleg we Włoszech.

DZIEŃ 2 19.07.2023 /środa/ BOLONIA – św. Dominik

Śniadanie,przejazd doBOLONIIstolicy regionu Emilii Romanii, miasta związanego z postaciami świętych Petroniusza i Dominika. Zwiedzanie miasta: kościół św. Petroniusza, Piazza Maggiore, Piazza del Nettuno z imponującą fontanną Neptuna, siedziba Uniwersytetu Bolońskiego – najstarszego w Europie, Due Torri – dwie krzywe wieże, będące symbolem miasta. Nawiedzenie Bazyliki San Domenico, gdzie przechowywane są doczesne szczątki św. Dominika, założyciela  Zakonu Kaznodziejskiego /tzw. dominikanów/. Msza święta, czas wolny i przyjazd do jednego z najbardziej malowniczych regionów Włoch – Toskanii. Zakwaterowanie w Montecatini Terme znanej miejscowości uzdrowiskowej. Możliwy wieczorny wjazd panoramiczny zabytkową kolejką do Montecatini Alto (dla chętnych) i spacer po urokliwej starówce (m.in. kościół z relikwią czaszki św. Barbary). Zakwaterowanie w hotelu w Montecatini Terme. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3 20.07.2023 /czwartek/ LUKKA św. Gemmy Umberty Galgani, PIZA

Śniadanie, po którym przejazd do miasta LUKKA. To miasto kompozytora Giacoma Pucciniego, niemalże zastygłe w czasie ze świetnie zachowanym systemem murów miejskich. Zwiedzanie miasta: Kościół San Michele in Foro, Bazylika San Frediano z XII-wieczną mozaiką i katedra św. Marcina ze słynną rzeźba przedstawiająca św. Marcina dzielącego się swoim płaszczem z żebrakiem. Nawiedzenie kościoła, w którym przechowywane są relikwie św. Gemmy Umberty Galgani – mistyczki i stygmatyczki, do której codziennie modlił się o. Pio. Modlitwa przy grobie świętej.
Następnie PIZA. Podejdziemy na najsłynniejszy w regionie plac: Campo dei Miracoli (Pole cudów) z Listy UNESCO, na którym znajdują się 4 arcydzieła architektury średniowiecznej: katedra, baptysterium, odchylona od pionu campanilla znana jako „Torre Pendente” czyli „Krzywą wieżą” oraz zabytkowa nekropolia. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4 21.07.2023 /piątek/ SAN GIMIGNANO, św. Fina, SIENY św. Katarzyna

Śniadanie, po którym przejazd do SAN GIMIGNANO nazywanego dawniej „Manhattanem średniowiecza” lub „Miastem wież” ze względu na „naszpikowaną” wieżami architekturę. Zwiedzanie starówki: Piazza del Duomo, Piazza della Cisterna, uliczki z licznymi sklepikami z miejscowymi wyrobami. To też miasto św. Finy, mistyczki, której ukazywał się św. Grzegorz Wielki, patronki osób niepełnosprawnych. Następnie przejazd do SIENY uważanej za jedno z najpiękniejszych średniowiecznych miast Europy. Zwiedzanie: katedra uważana za jedną z najpiękniejszych we Włoszech; wspaniałe baptysterium z chrzcielnicą z XV w. ze złoconymi płaskorzeźbami z brązu autorstwa Donatella, Ghibertiego i Jacopo della Quercia, bazylika św. Dominika z relikwiami św. Katarzyny oraz Piazza del Campo, na którym latem odbywają się słynne wyścigi zwane Palio. Przejazd do hotelu w ok. Chianciano Terme, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5 22.07.2023 /sobota/ MIASTECZKA TOSKANII

Śniadanie, po którym przejazd jedną z najpiękniejszych tras „sielskiej” i panoramicznej Toskanii. Odwiedzimy MONTALCINO – spacer po zabytkowym mieście-fortecy: Piazza del Popolo z XIII-wiecznym Palazzo dei Priori, konwent San Agostino, dawne pałace Medyceuszy. Miasteczko słynie z produkcji świetnego wina – Brunello di Montalcino. Następnie MONTEPULCIANO. Zobaczymy ciekawą zabudowę miasta na wzgórzu: rozległy Plac Katedralny z katedrą i tryptykiem Zwiastowanie Taddea di Bartolo; kościół św. Agnieszki, gotycki ratusz, studnia Gryfów i Lwów. Stąd też pochodzi słynne wino: Vino Nobile Montepulciano. Przejazd do PIENZY – pierwszego „idealnego miasta renesansu”, a także miejsce pochodzenia słynnego owczego sera „cacio di Pienza” – peccorino. Spacer po starówce wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: Porta al Prato, plac Piusa II, wykonana z połączenia ciemnego tufu i jasnego trawertynu Concattedrale di Santa Maria Assunta projektu Bernardo Rossellino, liczne pałace i romantyczne uliczki: Fortuny, Miłości, Pocałunku. To stąd roztacza się przepiękny widok na słynną Val d’Orcia, której fragmentem przejedziemy. Dodatkową atrakcją tego dnia będzie uczta dla podniebienia – degustacja lokalnych produktów: sera peccorino i lokalnego wina, z którego słynie region, z możliwością zakupu. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6 23.07.2023 /niedziela/ CASCI św. Rita i ASYŻ – św. Franciszek i św. Klara

Śniadanie,po którym przejazd do zielonego serca Włoch – Umbrii, doCASCI – miejsca związanego ze Świętą Ritą, patronką spraw trudnych i beznadziejnych. Msza i modlitwa przy grobie świętej w Bazylice św. Rity. Następnie przejazd do ASYŻU – miasta św. Franciszka. Nawiedzenie Bazyliki św. Franciszka, gdzie złożone jest ciało św. Franciszka oraz bazyliki św. Klary, w której spoczywają doczesne szczątki założycielki klarysek. Spacer po mieście. Obiadokolacja i nocleg w ok. Asyżu.

DZIEŃ 7 24.07.2023 /poniedziałek/ ASYŻU – Matka Boża Anielska i Bł Carlo Acutas, GATTEO A MARE

Śniadanie,po którym dalszy pobyt w ASYŻU. Nawiedzimy Bazylikę Matki Bożej Anielskiej, z Ogrodem Różanym, Kaplicą Śmierci Franciszka – Transito i kościółkiem we wnętrzu – Porcjunkulą, podarowanym Franciszkowi przez benedyktynów, który własnoręcznie odbudował. To tutaj w 1216 roku Franciszkowi objawił się Pan Jezus, który obiecał zakonnikowi odpust zupełny dla wszystkich, którzy po spowiedzi i przyjęciu Komunii Świętej odwiedzą kapliczkę. W Bazylice od 2020 roku spoczywają także doczesne szczątki bł. Carlo Acutisa – patrona młodych i wielkiego propagatora Eucharystii. Mówił „Eucharystia jest moją autostradą do nieba” czy „zawsze być blisko Jezusa, taki jest mój plan na życie”
Przejazd w stronę północy kraju. Krótka przerwa w podróży na czas sjesty w ok. słynnych kurortów Gatteo a Mare i Cesenatico (dla chętnych możliwość krótkiego plażowania lub lunchu). Obiadokolacja i nocleg w ok. Treviso.

DZIEŃ 8 25.07.2023 /wtorek/ POWRÓT

Śniadanie, po którym wyjazd w stronę kraju. W przerwie msza święta w bazylice w St. Andrä im Lavanttal w Austrii, znanym XVII-wiecznym miejscu pielgrzymkowym związanym z kultem Matki Bożej z Loreto. Modlitwa w przepięknym otoczeniu alpejskich krajobrazów Karyntii. Powrót do Polski. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

Program realizowany będzie pod opieką kapłana. Każdego dnia istnieje możliwość uczestnictwa w mszy świętej oraz katechezach

Święci i mistycy uczą nas wary w Kościół Chrystusowy

CENA: > GRUPA MINIMUM44 os. – 1150 PLN + 430 EUR;> GRUPA MINIMUM 35 os. – 1390 PLN + 430 EUR;

PRZY ZAPISIE WPŁACAMY ZALICZKI 1090 ZŁ (+ 20 zł na fundusze TFG, TFP i ewentualna kwota na dodatkowe ubezpieczenie od kosztów rezygnacji) /Druga rata na początku czerwca płacona w EURO/

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem turystycznym, 7 noclegów w hotelach **/*** – pokoje 2-3 os. z łazienkami:
  • 7 śniadań, 7 obiadokolacji (śniadania włoskie wzmocnione – serwowane lub w formie bufetu, obiadokolacje serwowane 3-daniowe typu włoskiego);
  • ubezpieczenie KL 20 000 €, NNW 15.000 zł, bagaż 1000 zł; opiekę pilota.

Cena nie zawiera:

  • obowiązkową ustawową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (20 zł/os. płatne z zaliczką);
  • bilety wstępu, wizyta z degustacją lokalnych produktów (sera) w gospodarstwie / sklepie i wina w winnicy/winiarni, taksy klimatyczne, usługi lokalnych przewodników, opłaty drogowe i wjazdowe do miast, wypożyczenie systemu tour-guide: łącznie 120 euro /os. (płatne u pilota w autokarze)
  • Napoi do obiadokolacji (zazwyczaj dodatkowo płatne w restauracjach hotelowych);
  • Zakwaterowania w pokoju typu SGL – dopłata do pokoju jednoosobowego: 190 euro
  • Ubezpieczenia KR (koszty rezygnacji z wyjazdu z przyczyn losowych: 3% lub 5% ze zwyżką związaną z chorobami przew.)

Uwagi

  • program jest ramowy i kolejność zwiedzania – realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianom.
  • niezbędny dokument: paszport lub dowód osobisty (ważny min 90 dni od daty powrotu do kraju, dotyczy też dzieci)

Wyjazd organizuje BIURO „AGAVE” tel. 729887875, www.bpagave.pl

Share
na górę