Pielgrzymka parafialna do Ziemi Świętej – Izrael i Jordania – „Skarby Ziemii Obiecanej” 27.01-03.02.2024 r.

ks. Daniel i ks. Grzegorz zapraszają na parafialną pielgrzymkę do Izraela i Jordanii
„SKARBY ZIEMI OBIECANEJ” w dniach 27.01-03.02.2024 (8 dni).

Organizatorem wyjazdu jest Santaigo Tours z Tychów www.santiagotours.pl
(Tychy, ul. Wyszyńskiego 1; NIP: 9542851762 Numer ewidencyjny: 38871)
we współpracy z Biurem Usług Turystycznych Agave www.bpagave.pl

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE – ŚRODA 23.08.2023 r., GODZ. 18:45 (PO MSZY WIECZORNEJ)
– SALKA POD KOŚCIOŁEM.  TELEFON KONTAKTOWY 513 766 678

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI:

1 dzień: POLSKA (Parafia bł. Karoliny w Tychach – Lotnisko Katowice Pyrzowice) – IZRAEL 

Wspólny wyjazd z parafii bł. Karoliny na lotnisko w Katowicach.

Zbiórka na lotnisku w Katowicach, odprawa bagażowo – biletowa, wylot do Tel Avivu. Przylot do Tel Avivu. Przejazd do hotelu kolacja i nocleg w Betlejem.

2 dzień: BETLEJEM – JEROZOLIMA: SYJON

Śniadanie. Przejazd na Pole Pasterzy, miejsca, gdzie Anioł pasterzom obwieścił nowinę o narodzeniu Jezusa.  Przejazd do sklepu z dewocjonaliami, z możliwością zakupu pamiątek. Sklep prowadzony jest od lat przez palestyńskich Chrześcijan. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego – Grota Narodzenia.  Wizyta w Kościele św. Katarzyny. Przejście do Groty Mlecznej. Popołudniu przejazd do Jerozolimy na Syjon. Nawiedzimy Wieczernik, gdzie Pan Jezus wraz z apostołami spożył Ostatnią Wieczerzę, podczas której ustanowił Sakrament Eucharystii i Kapłaństwa. W tej sali apostołowie otrzymali Ducha Świętego w dniu Pięćdziesiątnicy. Wizyta w synagodze, w której znajduje się symboliczny grób króla Dawida. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

3 dzień: NAZARET – KANA GALILEJSKA – TABGHA – AMMAN 

Wczesne śniadanie lub pakiet wyjazdowy. Przejazd do Nazaretu – w tym miejscu Archanioł Gabriel oznajmił Maryi radosną wieść, że została wybrana przez Boga na matkę Jego Syna. Nawiedzenie Bazyliki Zwiastowania z domem rodzinnym NMP i św. Józefa. Przejazd do Kany Galilejskiej – sanktuarium pierwszego cudu Pana Jezusa. Możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich. Przejazd do kościoła Prymatu św. Piotra, w którym znajduję się Mensa Christi – Stół Pana, gdzie Pan Jezus objawił się swoim uczniom po zmartwychwstaniu i po spożytym wspólnie posiłku, wskazał Piotra jako głowę Jego Kościoła. Przejazd na granicę izraelsko – jordańską. Przejazd do hotelu w Ammanie. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.  

4 dzień: JORDANIA: AMMAN LEKCJA GOTOWANIA – GÓRA NEBO – MADABA

Śniadanie. Przejazd do Madaby – miasta Chrześcijan. Wizyta w Cerkwi Św. Jerzego, gdzie znajduje się mozaikowa podłoga z mapą ziem biblijnych z VI w., składająca się z dwóch milionów kawałków. Następnie wizyta na Górze Nebo– miejsca, z którego Mojżesz wraz z Izraelitami po 40 latach wędrówki przez pustynię zobaczył Ziemię Obiecaną. Powrót do Ammanu na lekcję gotowania potraw jordańskich, poznanie tajników kuchni regionalnej, przerwa na lunch. Przejazd przez Amman – panorama miasta ze wzniesień starożytnej cytadeli – zwiedzanie. Przejazd przez tzw. „Dolne Miasto”. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. 

5 dzień: PETRA 

Śniadanie. Przejazd na południe kraju do Wadi Musa. Wizyta w centrum turystycznym, z którego rozpoczyna się zwiedzanie Petry – pięknego miasta wykłutego w skale, zamieszkiwanego przez Nabatejczyków w czasach starożytnych, których źródła łączą z Petrą już od VII w. p.n.e. Petra była stolicą ich państwa – Nabatei. Zwiedzanie Petry, w której zobaczyć można między innymi Skarbiec z grobowcem króla Aretasa IV oraz tzw. aleję grobowców królewskich. Powrót do hotelu w Ammanie na obiadokolację i nocleg.

6 dzień: RZEKA JORDAN – JERYCHO – MORZE MARTWE

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd na granicę jordańsko-izraelską, piesze przejście. Przejazd nad rzekę Jordan do miejsca chrztu Pana Jezusa (Qaser El–Yehud), odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd do Jerycha – miasta palm daktylowych. Postój pod sykomorą Zacheusza i na polu widokowym pod Górą Kuszenia, przejazd nad Morze Martwe (czas wolny na relaksacyjną kąpiel ok. 2 h). Przejazd do hotelu w Betlejem, kolacja i nocleg.


7 dzień: JEROZOLIMA
Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną. Wizyta w kościele Pater Noster, gdzie znajdują się majolikowe tablice, upamiętniające modlitwę, której nauczył nas Chrystus – Ojcze Nasz.  Przejście na pole widokowe na Górze Oliwnej. Zejście do kościoła Dominus Flevit miejsca, gdzie Pan zapłakał nad Jerozolimą. Wizyta w Ogrodzie Oliwnym – modlitwa Chrystusa w Getsemani – w Ogrójcu. Wejście bramą Lwów do Starego Miasta w Jerozolimie. Przejście do kościoła św. Anny, obok Sadzawki Betesdy, dalej przez Stare Miasto, gdzie w okresie rzymskim znajdowała się warownia Marka Antoniusza, a dziś są tam dwie pierwsze stacje Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie nabożeństwa Drogi Krzyżowej, przejście Via Dolorosa do Bazyliki Męki Pańskiej, wejście na Golgotę i zakończenie Drogi Krzyżowejprzy Grobie Pańskim. Czas wolny na zakupy na targu jerozolimskim. Spacer przez dzielnicę żydowską i ormiańską pod Ścianę Płaczu. Powrót do hotelu w Betlejem lub okolicy. Kolacja i nocleg. 

8 dzień: TEL AVIV – POLSKA (Katowice)

Śniadanie. Przejazd na lotnisko, przelot do Polski.

Przy wylotach do Izraela paszport musi być ważny 6 miesięcy w dniu wylotu.

CENA:

45 osób i więcej:       1190 USD + 310 USD/os. płatne na miejscu

40 – 44 osób:              1230 USD + 320 USD/os. płatne na miejscu

35 – 39 osób:              1260 USD + 330 USD/os. płatne na miejscu

30 – 34 osób:              1290 USD + 340 USD/os. płatne na miejscu

CENA ZAWIERA: 

 • Lot czarterowy na trasie Katowice-Tel Aviv-Katowice, opłaty lotniskowe, bagaż główny 20 kg, bagaż podręczny 5 kg;
 • Transport komfortowym i klimatyzowanym autobusem na terenie Izraela i Jordanii;
 • Zakwaterowanie 7 noclegów w pokojach dwu i trzy osobowych w hotelu 3***/4**** – zgodnie z programem wycieczki;
 • Wyżywienie – dwa posiłki dziennie: śniadanie i obiadokolacja (Napoje do kolacji są dodatkowo płatne. Ostatniego dnia nie ma kolacji)
 • Przewodnik z jęz. polskim;
 • Bilet wstępu do PETRY (ok. 100 USD)
 • Koszty realizacji programu: bilety wstępu, opłaty graniczne, napiwki dla obsługi hotelu, kierowców, przewodnicy lokalni (płatne u lokalnego kontrahenta po przylocie);
 • Ubezpieczenie KL – 30,000 €, NNW – 4000€ i bagaż – 400€.

CENA NIE ZAWIERA:

 • Wydatków własnych, posiłków niewymienionych w programie;
 • Ubezpieczenia od chorób przewlekłych- 100 PLN/os; kosztów rezygnacji – 3 % wartości imprezy lub 6 % wartości imprezy (zwyżka za choroby przewlekłe);
 • Składki na TFG 15 zł/os oraz TFP 15 zł/os.
 • Dopłata do pokoju 1 osobowego 250 USD (do potwierdzenia pod warunkiem dostępności).

Organizatorem wyjazdu jest Santaigo Tours z Tychów www.santiagotours.pl
(Tychy, ul. Wyszyńskiego 1; NIP: 9542851762 Numer ewidencyjny: 38871)
we współpracy z Biurem Usług Turystycznych Agave www.bpagave.pl

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE:

ŚRODA 23.08.2023 r., GODZ. 18:45 (PO MSZY WIECZORNEJ) – SALKA POD KOŚCIOŁEM.  

ZAPISY OD 14.08.2023 r. W KANCELARII I U KSIĘŻY WIKARYCH DANIELA I GRZEGORZA

– ZALICZKA PRZY ZAPISIE 400 USD.

Share
na górę