Wspólnota Młodych Małżeństw

Wspólnota Młodych Małżeństw

SPOTKANIA:
III czwartek godz. 18:00
OPIEKUN: ks. Proboszcz
Para prowadząca: Paweł i Rozalia Pełka

Formacja:

 

Jesteśmy grupą małżeństw, które na co dzień starają się żyć słowem Bożym, w pełni uczestniczyć w Eucharystii, a także wychowywać swoje dzieci w duchu wartości chrześcijańskich.

Staramy się także dbać o stały rozwój duchowy oraz dawać świadectwo wiary w swoim otoczeniu czy środowiskach pracy. Rodziny należące do grupy to w znacznej części osoby zamieszkujące na terenie parafii,chociaż są też pary, które z różnych względów mieszkają poza parafią, jednak są z nią związane i aktywnie uczestniczą w jej życiu.Mamy więc w grupie: nadzwyczajnych szafarzy komunii św., lektorów starszych, kantorów, członów chóru parafialnego a dzieci bardzo często są zaangażowane w grupach: ministrantów, Dzieci Maryi, oazie młodzieżowej czy parafialnej scholi.

Jako grupa angażujemy się też w różne działania i inicjatywy podejmowane przez parafię: zbiórki charytatywne, organizację Pikniku Parafialnego, itp.

Wspólnota spotyka się raz w miesiącu (najczęściej w ostatni piątek miesiąca) na Eucharystii oraz spotkaniu „przy stole”. Na spotkania staramy się zapraszać gości (są to zarówno duchowni jak i osoby świeckie), którzy z tytułu wykonywanej pracy czy innej działalności mogą podzielić się swoim doświadczeniem, udzielić nam rad czy wskazówek pomocnych w budowaniu i umacnianiu naszych relacji małżeńskich, relacji z dziećmi, w środowiskach pracy, a także w pogłębieniu naszej wiary.

Wspólnota Młodych Małżenstw
na górę