Wspólnota Czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy
SPOTKANIA:
środa, godz. 17.30
OPIEKUN: ks. Proboszcz
O grupie:
Nieustającą Nowennę zapoczątkował 5 stycznia 1993r. jeszcze w kaplicy, rozmiłowany i przekonany o skuteczności wstawienniczej Maryi – Ks. Proboszcz. Przywiózł Obraz Matki Bożej podarowany przez parafię Trójcy Przenajświętszej z Chełmu Śląskiego, czyli swojej rodzinnej miejscowości. U nas od razu spotkania zyskały rozgłos i uznanie wiernych a z czasem stały się tak popularne, że teraz trudno sobie nawet wyobrazić gdyby ich zabrakło. Choć na przestrzeni lat wizerunki się zmieniały, to przecież Maryja jest taka sama, zawsze gotowa nieść pomoc wszystkim, którzy o nią z wiarą proszą. Zaprasza, gromadzi, spotyka się ze swoimi dziećmi na modlitwie, by potem oddać swojemu Synowi, jednocząc z Nim na Eucharystii.
Obecny Obraz jest jednym z elementów wystroju ściennego świątyni, autorstwa artystów Romana i Joanny Kalarus. Usytuowany po prawej stronie ołtarza tworzy kaplicę. Pod nim umieszczone są relikwie Patronki bł. Karoliny, św. Franciszka i św. Faustyny, a u podnóża znajduje stojak ze świecami i klęcznik, jak również skrzyneczka na osobiste intencje.
Inne:
Układ nabożeństwa przybrał stałą formę. Zawiera w swojej strukturze min.: Prośbę o pomoc skierowaną do Maryi podczas Modlitwy Rzymskiej I. Bo znajdujemy tu odwołanie się do nieskończonych zasług Pana Jezusa oraz macierzyńskiej miłości Maryi. Cudowne uzdrowienia nawrócenia i niezliczone duchowe łaski, „niczym innym nie da się wytłumaczyć, tylko niezmierzonym Bożym miłosierdziem oraz niezwykłą opieką Bogarodzicy, Matki Nieustającej Pomocy” – pouczał niegdyś bł. Jan Paweł II. Wprowadzony w krwioobieg pobożności kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy, pozwala także doświadczyć Jej dobroci i pomocy w różnych potrzebach duchowych i doczesnych.
Wspomnienie przypada na 27 czerwca. Środa poprzedzająca ten dzień jest dla czcicieli wielką uroczystością dziękczynną, okazaniem wdzięczności dobremu Bogu za dar nabożeństw, które ogromnie przyczyniły się do zmiany oblicza tego miejsca i tych ludzi gromadzących się na cotygodniowej modlitwie.