Ośrodek Christoforos

O nas:

Świetlica opiekuńczo – wychowawcza Ośrodka Christoforos to miejsce przeznaczone do spędzania wolnego czasu, rekreacji oraz rozwijania zainteresowań dzieci i młodzieży. To ciepłe i przyjazne miejsce, w którym wychowawcy i wolontariusze poświęcają czas i uwagę swoim podopiecznym, oddają im serce i każdego dnia obdarowują ich uśmiechem. Dzieci zawierają tu nowe przyjaźnie.

Obecnie Ośrodek otacza opieką wychowawczą i pedagogiczną 50 dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Zajęcia prowadzone są od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.30 do 18.00. Świetlica funkcjonuje przez cały rok – zarówno w ferie jak i w wakacje oraz w dni wolne od zajęć dydaktycznych w ciągu roku szkolnego. Latem organizujemy kolonie w Domu Parafialnym w Wiśle.

Ośrodek dysponuje własnym zapleczem dydaktycznym oraz rekreacyjno-sportowym w postaci 2 boisk; ogródka z boiskiem do siatkówki, kosza do koszykówki, altany, domku do zabaw dla najmłodszych oraz huśtawek; placu zabaw; sali sportowej; Groty Solnej; sali kina domowego; pracowni komputerowej; sali jadalnej; sali przeznaczonej do zabaw oraz sali-kawiarenki przeznaczonej do spotkań towarzyskich takich np. jak wspólne podwieczorki.

Dzieci przychodzą do świetlicy po skończonych zajęciach w szkole. Czekają tu na nich gry stolikowe oraz gry telewizyjne. Wychowawcy udostępniają dzieciom również materiały do rysowania, zachęcają do wspólnych zabaw integracyjnych. W między czasie dzieci częstowane są drugim śniadaniem. Od godziny 13.00 zaczynamy zajęcia zorganizowane w grupach, w cotygodniowym cyklu: konkursy, zajęcia plastyczne, komputerowe, sportowe, teatralne, taneczne, seanse w Grocie Solnej, seanse filmowe. W piątki popołudniu wraz z pozostałymi dziećmi z parafii uczestniczymy we Mszy św.

W ciepłe i słoneczne dni nasze zabawy organizujemy na ogródku, chodzimy na spacery, na plac zabaw a także zmagamy się z różnymi dyscyplinami sportowymi na boiskach. Każdego dnia o 15.00 zasiadamy do wspólnego obiadu, poprzedzonego krótką modlitwą. Domowe obiady, przygotowane przez nasze serdeczne panie kucharki smakują wszystkim dzieciom.

Z pełnym brzuszkiem i po krótkim odpoczynku od zajęć szkolnych, z nowymi siłami możemy zabrać się do odrobienia zadań domowych. Pomagają nam w tym panie wychowawczynie oraz bardzo życzliwe i zawsze uśmiechnięte wolontariuszki, które w bardzo przystępny sposób tłumaczą dzieciom zadania matematyczne, pomagają znaleźć pomył na wpracowanie z języka polskiego, chętnie udzielają korepetycji z języka angielskiego.

Rodzice dzieci i młodzieży, która powinna korzystać z pomocy i zajęć w świetlicy Ośrodka Christoforos, mogą zgłaszać się do kierownika Ośrodka od poniedziałku do piątku w godzinach: od 11.30 do 13.00 oraz od 18.30 do 19.00.

na górę