Duszpasterstwo Akademickie (DA)

Duszpasterstwo Akademickie (DA)

SPOTKANIA:
piątek, godz. 18:00 – Msza św.,
godz. 19.00 - salka św. Marka w Domu Parafialnym
OPIEKUN: ks. Daniel Walusz

O GRUPIE:

W spotkaniach uczestniczy młodzież (studenci i osoby pracujące)

HISTORIA:

Istnienie Wspólnoty Studentów sięga początków parafii i przez lata jej działalności w grupę zaangażowanych było kilkadziesiąt osób.

FORMACJA:

Nasza wspólnota spotyka się w każdy piątek. Nasze spotkania rozpoczynamy od udziału w wieczornej Eucharystii o godzinie 18.00. Druga część naszego spotkania odbywa się w Domu Parafialnym (w salce św. Marka na I piętrze). Jest to czas kiedy staramy się budować wspólnotę, razem rozważać Slowo Boże, prowadzimy z księdzem ciekawe dyskusje – podejmują tematy, które nas nurtują. W ostatni piątek miesiąca nasze spotkania przybierają inną formę – wspólny film, gry planszowe itp.

W Kogo wierzysz? Gdzie jest Prawda, której szukasz?

„Nie przychodzę, by narzucać wiarę, ale by pobudzić odwagę szukania prawdy”. Pod takim tytułem osobiście przygotowane przez Papieża przemówienie na planowaną wizytę na rzymskim uniwersytecie państwowym „La Sapienza” opublikowano w noszącym datę 17 stycznia 2008 r. numerze „L’Osservatore Romano”.

Słowa te Benedykt XVI pragnął skierować do ludzi nauki, profesorów i studentów. Ojciec Święty nie wybierał się na uczelnię z nakazem wiary: „W to musisz wierzyć!” , ale z pytaniem: „W co wierzysz? Gdzie jest prawda, której szukasz?”

Przesłanie to idealnie pasuje do misji i roli, jaką pełnić ma wiele wspólnot studentów, duszpasterstw akademickich działających na całym świecie: pobudzać odwagę do szukania prawdy. Czynić to poprzez rozmowę, spotkania, dyskusje, pytania i wspólne poszukiwania. Łatwiej szukać odpowiedzi na pytania o sens życia, o sprawy wiary, moralności, kiedy ma się świadomość, że w swojej wędrówce ku PRAWDZIE nie jest się osamotnionym.

PAMIĘTAJ WE WSPÓLNOCIE ŁATWIEJ WZRASTAĆ I ODPOWIEDZIEĆ POZYTYWNIE NA ZAPROSZENIE JEZUSA: „WYPŁYŃ NA GŁĘBIĘ”!

na górę