Grupa charytatywna

Grupa charytatywna

SPOTKANIA:
I piątek miesiąca, godz. 19.00
OPIEKUN: ks. Proboszcz
MODERATOR:p. Anna Wronka

Formacja:

Oprócz formacji II piątkowych rozpoczynającej się mszą św. wieczorną odbywają się comiesięczne spotkania przy stole z ludźmi starszymi, poprzedzone Eucharystią z możliwością przyjęcia sakramentu Namaszczenia Chorych.

 

Historia:

„Kościół nie może zaniedbać posługi miłości, tak jak nie może zaniedbać sakramentów i Słowa” (Benedykt XVI, Deus Caritas Est 22).


Czyny miłości to obok Eucharystii i modlitwy chyba najważniejsze sposoby wychwalania Boga. Temu Dziełu Miłosierdzia służy w naszej Parafii Zespół Charytatywny skupiający 25 osób, Jego członkowie w różnoraki sposób włączają się w pomoc rodzinom wielodzietnym, przeżywającym trudności, rozbitym jak i osobom starszym, samotnym. Fundusze pozyskiwane są ze sprzedaży świec, kolekt charytatywnych w I piątek, ofiar wrzucanych do skarbonki św. Antoniego, czy do koszyczka w I niedzielę przy nabyciu Karolinki i My – zasilają konto Parafii i wspomagają wszelkie przedsięwzięcia wypływające z potrzeby okazania serca bliźnim. Jak chociażby kolonie letnie czy ferie zimowe, organizowane podczas wakacji wyjazdy seniorów do Domu Parafialnego w Wiśle. Ponadto codzienna, całoroczna opieka nad dziećmi w Ośrodku Christoforos.

Inne:

Paczki świąteczne roznoszone są po domach osobom, którym wiek i choroba nie pozwala przybyć do Kościoła. Wspólnota jest otwarta i stale wychodzi naprzeciw potrzebom , jakie niesie życie.

na górę