„SAMSONY”

Grupa "Samson"

SPOTKANIA:
Sobota godz. 9.30 (zazwyczaj II sobota miesiąca)
OPIEKUN: ks. Bartłomiej Dylong
ANIMATOR: Bogumiła Legutko

Formacja:

W związku z tym że uczestnikami wspólnoty są osoby ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i trudnościami w komunikowaniu się czy też niepełnosprawnością intelektualną spotkania są prowadzone w sposób ułatwiający im adaptację. Przekaz treści religijnych oraz proponowane ćwiczenia są dostosowane do uczestników pozwalając im doskonalić swoje umiejętności, chętnie wykonywać zadania i podejmować zaproponowane aktywności.

O grupie:

Spotkania mają charakter integracyjny. Rozpoczynają się od wspólnej modlitwy. Następnie przy kawie, herbacie czy ciastku następuje „zawiązanie” wspólnoty. Jest to czas podzielenia się tym, co wydarzyło się w ciągu ostatniego miesiąca w ramach pogadanki czy też krótkiego świadectwa. Następnie Ksiądz z animatorką proponują różne ciekawe formy aktywności. O ich atrakcyjności świadczy fakt że włączają się w nie nie tylko uczestnicy ale również opiekunowie.

Więcej informacji:

Grupa „SAMSON” istnieje w parafii od 10 lat. Składa się z 14 uczestników + opiekunowie.

Uczestnicy to osoby niepełnosprawne, w różnym zakresie słabiej funkcjonujące w przedziale wiekowym 18 – 40+

Grupa jest otwarta również na młodszych uczestników.

Nazwa pochodzi od biblijnej postaci – dzielnego wojownika Samsona. Był obdarzony nadludzką siłą, którą wykorzystywał do walki z wrogami Izraela

Podczas całego spotkania panuje niezwykle przyjazna i ciepła atmosfera. Wszyscy uczestnicy bawią się świetnie, zapominając o borykających ich na co dzień problemach.

na górę