Pielgrzymka do Francji (4-11.07.2024) / brak miejsc/

PIELGRZYMKA DO FRANCJI I WŁOCH:  4-11.07.2024 (8 DNI) /brak miejsc/

ZAPISY do 18 marca 2024 w kancelarii oraz u ks. Grzegorza lub przez formularz [FORMULARZ ZAPISU – KLIKNIJ]

WYJĄTKOWY program, główne punkty to PARAY-LE-MONIAL św. Małgorzata, ARS św. Jan Vianey i LA SALETTE miejsce objawień Matki Bożej /dwie noce/ + Lazurowe Wybrzeże – szczegóły poniżej…

CENA: grupa min. 49 os: 990 zł + 650 euro / os. // grupa min. 43 os.: 1090 zł + 650 euro / os.

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI

DZIEŃ 1 Wyjazd w godzinach nocnych (około 2.00) i przejazd przez Niemcy w kierunku Francji. Przyjazd do BAMBERGU, przerwa w podróży. Spacer po „niemieckiej Wenecji” z Katedrą św. Piotra i św. Jerzego, w której znajduje się ołtarz Wita Stwosza oraz spoczywa papież Klemens II. Miasto związane jest także z życiem św. Hildegardy. Zakwaterowanie w hotelu w pobliżu granicy francuskiej. Obiadokolacja i nocleg. 

DZIEŃ 2 Śniadanie i przejazd do Francji do PARAYA-LE-MONIAL – miejsca, w którym Jezus w XVII w. czterokrotnie ukazywał się wizytce św. Małgorzacie Marii Alacoque, co dało początek kultu i stanowi genezę ustanowienia Święta Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nawiedzimy Kaplicę św. Claude Colombiere i Bazylikę Sacre Coeur. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Ars.

DZIEŃ 3 Śniadanie i przejazd do ARS SUR FORMANS – miasta św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Zobaczymy skromny dom Proboszcza, w którym spędził on 41 lat swojego życia oraz stary kościół z konfesjonałem, w którym nawet przez kilkanaście godzin dziennie spowiadał wiernych. Nawiedzimy także nową bazylikę, w której znajdują się doczesne szczątki Świętego. W 200 rocznicę urodzin Vianneya do bazyliki w Ars przybył z jedną ze swoich pielgrzymek papież Jan Paweł II. Przejazd na obiadokolację i nocleg do La Salette. Zapoznanie się z otoczeniem sanktuarium, udział w nabożeństwie wieczornym ze świecami.

DZIEŃ 4 
Śniadanie, po którym pobyt w LA SALETTE. Pobyt w pięknie położonym, na wysokości 1800 m n.p.m., Sanktuarium Płaczącej Madonny powstałego w miejscu gdzie Matka Boża ukazała się 19 września 1846 roku dwojgu dzieciom. Spacer po sanktuarium i zapoznanie się z Orędziem Pięknej Płaczącej Pani jak się nazywa Madonnę z La Salette. Msza święta, modlitwa indywidualna. Udział w wieczornej procesji różańcowej ze świecami. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5 Śniadanie i przejazd do TARASCON, gdzie według tradycji w jednym z kościołów znajdują się doczesne szczątki św. Marii, siostry Łazarza. Następnie przejazd nad Morze Liguryjskie, nad którym kilkudniowy pobyt na słynnym, eleganckim Lazurowym Wybrzeżu, rozpoczniemy od odwiedzenia miejscowości SAINT-MAXIMIN-LA-SAINTE-BAUME, gdzie nawiedzimy Bazylikę św. Marii Magdaleny. Zgodnie z przekazami, po ukrzyżowaniu i zmartwychwstaniu Jezusa, Maria Magdalena wraz z niektórymi uczniami udała się do Prowansji, gdzie przebywać miała w grocie Sainte Baume, a po jej śmierci ciało świętej miało spocząć w miejscu w którym wybudowano obecny kościół. Następnie przejazd do MARSYLII. To jedno z najstarszych miast i największy port na wybrzeżu. Zobaczymy między innymi malownicze nadbrzeże, a także forty: św. Jana i św. Mikołaja oraz opactwo św. Wiktora. Wjazd kolejką na wzgórze La Garda – nawiedzenie bazyliki Notre Dame de la Garde. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6 Śniadanie, po którym przejazd do COTIGNAC – miasteczka znanego jako miejsce objawień Matki Bożej z Dzieciątkiem, a następnie Św. Józefa, miejsce szczególnej modlitwy w intencji rodzin. Następnie udamy się do SAINT TROPEZ– eleganckiego kąpieliska odwiedzanego przez gwiazdy filmowe, modelki i artystów. W tym prowansalskim mieście odbędziemy spacer po jego starej części, zobaczymy między innymi: malowniczy port, Place des Lices i budynek posterunku policji, którego fasada jest dobrze znana z popularnej serii filmów o słynnym żandarmie. Na zakończenie dnia spacer po CANNES – najsłynniejszym mieście Riwiery Francuskiej. W mieście tym zobaczymy między innymi: historyczną dzielnicę Le Suquet, promenadę La Croisette, pałac Festiwalowy i słynny chodnik z odciskami dłoni gwiazd. Chętni będą mogli odbyć wycieczkę statkiem na Wyspę św. Małgorzaty, na której był więziony legendarny „człowiek w żelaznej masce”. Powrót na obiadokolację i nocleg. 

DZIEŃ 7 Śniadanie, po którym udamy się do MONACO.  W obrębie tego niewielkiego Księstwa zobaczymy między innymi słynną elegancką dzielnicę Ville Vieux, Pałac Książęcy oraz katedrę św. Mikołaja, śródziemnomorskie Ogrody św. Marcina, reprezentacyjny port jachtowy oraz Monte Carlo z najsłynniejszym bodaj w świecie kasynem. Panorama miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Włoch w ok. Bresci.

DZIEŃ 8 Śniadanie, po którym nawiedzimy SANTUARIO DELLA MADONNA DEL FRASSINO w pobliżu Jeziora Garda. Msza święta. Modlitwa przed uznawaną za cudowną i związana z podaniem o niezwykłym jej „znalezieniu” figurą NMP z Dzieciątkiem. Następnie przejazd tranzytowy przez Włochy Północne i Austrię oraz Czechy w stronę Polski. Po drodze postój na OBIAD. Powrót do Polski w późnych godzinach nocnych (8/9 dzień).

Cena zawiera:

– przejazd komfortowym autokarem, 

– 7 noclegów (hotele **/*** lub domy pielgrzyma – pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami),

– 7 śniadań (kontynentalne wzmocnione), 7 obiadokolacji (dwudaniowe, kuchnia lokalna lub europejska) + 1 późny obiad ostatniego dnia pielgrzymki na trasie powrotnej,

– ubezpieczenie KL 20 000 €, NNW 15000 PLN, bagaż 1000 PLN (wraz z chorobami przewlekłymi); 

– opiekę pilota.

Cena nie zawiera:

– Opłaty za realizację programu: bilety wstępu, opłaty drogowe, parkingowe i wjazdowe do miast, usługi obowiązkowych lokalnych przewodników w miejscach ustawowo wymaganych, taksę klimatyczną, wypożyczenie systemu tour-guide oraz inne opłaty rezerw. i programowe – łącznie 120 euro (płatne u pilota w autokarze nie podlega rozliczeniu),

– Obowiązkowej ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy (20 zł / os. płatne z zaliczką),

– Napoi do obiadokolacji (dodatkowo płatne w restauracjach hotelowych),

– Zakwaterowania w pokoju jednoosobowym (dodatkowo: 200 euro /os.),

– Dodatkowych ubezpieczeń: od kosztów rezygnacji z pielgrzymki w sytuacji losowej i chorobowej (od 3,2 % ceny w zależności od wybranej opcji ubezpieczenia, ubezpieczenie przy zapisie na pielgrzymkę – szczegóły w formularzach zapisu). 

UWAGI:

– Dokument uprawniający do podróży to paszport lub dowód osobisty z odpowiednią-aktualną datą ważności (minimum 3 m-ce od daty powrotu do kraju, dotyczy także dzieci).

– JEST TO PROGRAM PIELGRZYMKOWY realizowany pod opieką Kapłana, z możliwością udziału w codziennej Eucharystii. 

– Program jest ramowy i może ulec niewielkim modyfikacjom w zależności od warunków losowych, pogodowych, rezerwacji lub czynników niezależnych. Kolejność zwiedzania ustala pilot wraz z przewodnikami.

Share
na górę